Reševalna postaja UKC Ljubljana
Reševalna postaja UKCL trenutno zaposluje 100 delavcev različnih profilov (diplomirani zdravstveniki, zdravstveni tehniki, vozniki reševalci, avtomehaniki, zdravstveni administratorji, tajnica in svetovalec za nacionalno poklicno kvalifikacijo). Reševalna služba se organizacijsko deli na reševalno službo, dispečersko službo, izobraževalni center, službo za vzdrževanje vozil in opreme ter upravno administrativno službo. V voznem parku imamo 19 reševalnih vozil, 2 sanitetni vozili, 2 motorja, servisno vozilo in vozilo izobraževalnega centra. Služba deluje 24 ur na dan 365 dni v letu na področju Mestne občine Ljubljana in 14 sosednjih občin na skupni površini 1470 km2. Na tem območju prebiva in dela ob konicah tudi do 450.000 ljudi. Letno opravimo v povprečju 55 tisoč različno zahtevnih intervencij na terenu. Od leta 2003 je od. 1. maja do 1. novembra na terenu tudi reševalec motorist, ki je aktiviran v najnujnejših primerih, v vidnem delu dneva, in ko je suho. Poleg rednega dela je med zaposlenimi tudi 19 inštruktorjev, ki so aktivni pri izobraževanjih.
Organiziranje in izvajanje različnih izobraževalnih programov in tečajev za lastne potrebe in za potrebe zunanjih naročnikov.Izvajanje licenčnih tečajev po programu International Trauma Life Support (Basic, Advanced).
Spletna učilnica izobraževalnega centra je namenjena preverjanju znanja in usposobljenosti za izvajanje zunajbolnišnične službe NMP. Potrdilo o uspešno opravljenem preizkusu znanja in usposobljenosti velja 5 let.
Nosilec licence ITLS v Sloveniji je Izobraževalni center Reševalne postaje UKC Ljubljana. Slovenski inštruktorji ITLS prihajajo iz različnih enot predbolnišnične nujne medicinske pomoči iz cele Slovenije.
Potek in organizacija izobraževanja:
Predavanja
Predavanja potekajo v prostorih izobraževalnega centra Reševalne postaje UKC Ljubljana in drugih ustanovah v sklopu izobraževalnega centra.
Praktične vaje
Delavnice in praktične vaje organizirajo izkušeni predavatelji in inštruktorji Reševalne postaje UKC Ljubljana.
Preverjanje znanja
Preverjanje znanja organizirajo predavatelji v skladu s programom in organizacijo izobraževanja.
Reševalna postaja
Poslanstvo Reševalne postaje UKC Ljubljana, kot največje tovrstne organizacije, je biti in ostati vodilna strokovna,pedagoška in razvojna ustanova slovenskega zdravstva na področju nujne medicinske pomoči in prevozov pacientov.
Preberite več...NPK
Nacionalna poklicna kvalifikacija (NPK) je delovna, poklicna oziroma strokovna usposobljenost, ki je potrebna za opravljanje poklica ali posameznih sklopov zadolžitev v okviru poklica na določeni ravni zahtevnosti.
Preberite več...Izobraževanje dispečerjev
V letu 2016 smo začeli izvajati tudi tečaje za usposabljanje inštruktorjev in osnovne tečaje za dispečerje v zdravstvu. Vsa usposabljanja smo izvedli v Izobraževalnem centru za zaščito in reševanje RS na Igu.
Preberite več...Prvi posredovalci
So vsi tisti, ki se sicer aktivno ukvarjajo z reševanjem, vendar po svoji osnovni izobrazbi niso zdravstveni delavci. Sem lahko uvrstimo gasilce bolničarje (prostovoljni gasilci), poklicne gasilce,policiste,gorske reševalce,reševalce iz vode...
Preberite več...